Manufacturer No:RT9466GQW
Manufacturer:Richtek
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 5A Single Cell Li-Ion Switching Battery Charger with Power Path Management and USB-OTG Boost Mode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Richtek |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 4.9 V |
| Output Current: | 5 A |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Richtek |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | RT9466N-A |
| Unit Weight: | 0.001658 oz |
HOT
PSC-124000A-C
Brand:Power-Sonic

NPB-750-12
Brand:MEAN WELL
PSC122000ACX-US
Brand:Power-Sonic
BQ25306RTER
Brand:Texas Instruments

GC160A12-R7B
Brand:MEAN WELL
ENC-240-12
Brand:MEAN WELL

GC160A24-R7B
Brand:MEAN WELL

NPB-360-12TB
Brand:MEAN WELL

GC30U-4P1J
Brand:MEAN WELL

NPP-1200-48
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






