Manufacturer No:DBR-3200-24
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 3200W 24V 110A Rack PMBus Batt Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion & Lead Acid |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 110 A |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Brand: | MEAN WELL |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | DBR-3200 |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 6.129 lbs |
HOT
GC160A24-R7B
Brand:MEAN WELL
ENC-120-24
Brand:MEAN WELL

NPB-450-72
Brand:MEAN WELL

NPB-1200-48
Brand:MEAN WELL

ENC-360-48
Brand:MEAN WELL

SBP-001
Brand:MEAN WELL

NPB-450-24
Brand:MEAN WELL

2911220000
Brand:Weidmuller

1628081
Brand:Phoenix Contact

NPB-360-48TB
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






