Manufacturer No:UCH0036-S
Manufacturer:Ultralife
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 90-240VAC 4.2V 1.0A Standard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ultralife |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Not Applicable |
| Chemistry: | Lithium |
| Output Voltage: | 4.2 V |
| Output Current: | 1 A |
| Termination Style: | 2.5 mm Barrel Plug |
| Brand: | Ultralife |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 7.450831 oz |
HOT
NPB-1700-24
Brand:MEAN WELL

UCH0057
Brand:Ultralife
034052
Brand:Power-Sonic

68532-4461
Brand:Molex
PSC-124000-LIFE-US
Brand:Power-Sonic

NPB-750-12
Brand:MEAN WELL
ENC-120-24
Brand:MEAN WELL

GC30U-0P1J
Brand:MEAN WELL

NPB-450-24
Brand:MEAN WELL

U280-C02-S2
Brand:Tripp Lite
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






