Manufacturer No:ENC-360-48
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 345.6W 36-60V 6A Prog. Battery Chargr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Sealed Lead Acid |
| Output Voltage: | 57.6 V |
| Output Current: | 6 A |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Brand: | MEAN WELL |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 3.307 lbs |
HOTHEP-600C-48
Brand:MEAN WELL

GC30U-4P1J
Brand:MEAN WELL

DBR-3200-24
Brand:MEAN WELL

NPB-750-24
Brand:MEAN WELL

DBU-3200-24
Brand:MEAN WELL

TSP-BCM48
Brand:TRACO Power

NPB-360-48AD1
Brand:MEAN WELL

GC30U-0P1J
Brand:MEAN WELL

1200296
Brand:Phoenix Contact
PSC-1220000-LIFE-US
Brand:Power-Sonic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






