Manufacturer No:CR-2032/HF1N
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery 3V 220mAH
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | CR |
| Battery Size: | CR2032 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 220 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | PC Pins (Horizontal 2-Pin) |
| Orientation: | Horizontal |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 3.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 360 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 0.109349 oz |
HOT
LR43
Brand:Murata Electronics

ML-1220/F1AN
Brand:Panasonic Battery

VL-2330/VCN
Brand:Panasonic Battery

13331-0001
Brand:Molex

CR2450W-HE6
Brand:Murata Electronics

BR2330A/HDN
Brand:Panasonic Battery

CR2032R-HE1
Brand:Murata Electronics

CR-2354/VCN
Brand:Panasonic Battery

TL-4902/S
Brand:Tadiran Batteries
LR6XWA/B2
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






