Manufacturer No:ML-621S/DN
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery 3V 5.0 mAh RECHG 2PIN FLAT SMT-NO INS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | ML |
| Battery Size: | ML621 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 5 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 6.8 mm |
| Height: | 2.1 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 2400 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 0.077603 oz |
HOT
CR2025
Brand:Murata Electronics

CPM2A-BAT01
Brand:Omron Automation and Safety

CR-AGZC22N
Brand:Panasonic Battery

ML-1220/F1AN
Brand:Panasonic Battery

CR-2354/VCN
Brand:Panasonic Battery

CR-AGE2N
Brand:Panasonic Battery

MN1500
Brand:Duracell

SR621
Brand:Murata Electronics

VL-2330/VCN
Brand:Panasonic Battery

6LF22XWA/B12
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






