Manufacturer No:BR-1225A/HAN
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery 3V 48mAH
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | BR |
| Battery Size: | BR1225 |
| Battery Chemistry: | Lithium Carbon Monofluoride (LiCF) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 48 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | PC Pins (Horizontal 2-Pin) |
| Orientation: | Horizontal |
| Width: | 12.5 mm |
| Height: | 2.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 720 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | BR1225A/HA BR-1225A/HAN |
HOT
BR1632A/GAN
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-2625
Brand:Mikroe

ML-614S/DN
Brand:Panasonic Battery

ML-2020/V1AN
Brand:Panasonic Battery

CR-2/3AZE27N
Brand:Panasonic Battery
TL-4902/TP
Brand:Tadiran Batteries

ML-2020/H1CN
Brand:Panasonic Battery

ML-1220/F1AN
Brand:Panasonic Battery

VL-2330/F3N
Brand:Panasonic Battery
BR-2450A/FJN
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






