Manufacturer No:SR1130
Manufacturer:Murata
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery Silver Oxide 1.55V 11.6mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | SR |
| Battery Chemistry: | Silver Oxide |
| Capacity: | 85 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | Flat Top (Non-Extending) |
| Orientation: | Horizontal |
| Height: | 3.05 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Murata Electronics |
| Diameter: | 11.6 mm |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | Silver Oxide Battery |
| Part # Aliases: | 97384747 |
HOTLR6XWA/B2
Brand:Panasonic Battery

CR3677X
Brand:Murata Electronics

6LF22XWA/B
Brand:Panasonic Battery

SR927R
Brand:Murata Electronics

CR-AGC22N
Brand:Panasonic Battery

CR-1220/FCN
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-2625
Brand:Mikroe

SR721
Brand:Murata Electronics

CR123A
Brand:Panasonic Battery

VL-2330/F3N
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






