Manufacturer No:UBBL21-FL
Manufacturer:Ultralife
Type:Battery Packs
Description:Battery Packs Li-Ion 10.8V 2.4Ah 22AWG Wire Leads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ultralife |
| Product Category: | Battery Packs |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Number of Batteries: | 3 Battery |
| Output Voltage: | 10.8 V |
| Capacity: | 2400 mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Pack Configuration: | 3S1P |
| Battery Size: | 18650 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Ultralife |
| Product Type: | Battery Packs |
| other: | 36 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 5.326368 oz |
HOT
CR2032R-HO6
Brand:Murata Electronics

CR-AGZC22N
Brand:Panasonic Battery

CR2450W-HE6
Brand:Murata Electronics

BR2330A/GAN
Brand:Panasonic Battery

97384757
Brand:Murata Electronics

6LF22XWA/B
Brand:Panasonic Battery

CR-2450A/GBN
Brand:Panasonic Battery

HHR-210AAC48
Brand:Panasonic Battery

BK-200AAB9B
Brand:Panasonic Battery
BR-2450A/FJN
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






