Manufacturer No:BR1632A/FAN
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery 3V 120mAh 2 Pin Flat Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | BR |
| Battery Size: | BR1632 |
| Battery Chemistry: | Lithium Carbon Monofluoride (LiCF) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 120 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 16 mm |
| Height: | 3.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Mounting Style: | With Leads |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 960 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | BR-1632A/FA BR-1632A/FAN |
| Unit Weight: | 0.052911 oz |
HOT
CR-2032/HFN
Brand:Panasonic Battery
TL-4902/TP
Brand:Tadiran Batteries

SR721
Brand:Murata Electronics

6LF22XWA/B
Brand:Panasonic Battery

2701383
Brand:Phoenix Contact

LR41
Brand:Murata Electronics
TL-4920/T
Brand:Tadiran Batteries
ML-2020/H1BN
Brand:Panasonic Industrial Devices

VL-621/DN
Brand:Panasonic Battery

BR-2330/F3N
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






