Manufacturer No:HM2P70PDE121N9LF
Manufacturer:Amphenol
Type:Hard Metric Connectors
Description:Hard Metric Connectors HDR 110 POS TYPE B
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Hard Metric Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Rows: | 5 Row |
| Number of Positions: | 110 Position |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Termination Style: | Press Fit |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Series: | Millipacs |
| Type: | Module Type B |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Insulation Resistance: | 10000 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Pitch: | 2 mm |
| Product Type: | Hard Metric Connectors |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tradename: | Millipacs |
| Voltage Rating: | 750 V |
| Unit Weight: | 0.581626 oz |
HOTCCGY320
Brand:Amphenol Industrial

5223008-1
Brand:TE Connectivity

2-1926739-5
Brand:TE Connectivity

CCRD320
Brand:Amphenol Industrial

DIN96SBSPF
Brand:AIM-Cambridge / Cinch Connectivity Solutions

K160FSH1/0
Brand:Amphenol Industrial

ESQ-110-12-G-D
Brand:Samtec

ESW-120-44-T-D
Brand:Samtec

9311-80024
Brand:Amphenol / SV Microwave

85863-102LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






