Manufacturer No:76020-3010
Manufacturer:Molex
Type:High Speed / Modular Connectors
Description:High Speed / Modular Connectors i-trac 7row dc sig m w dc sig mod left sn
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | High Speed / Modular Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 140 Position |
| Number of Rows: | 7 Row |
| Pitch: | 3.7 mm |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Contact Plating: | Gold |
| Accessory Type: | - |
| Series: | 76020 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Molex |
| Contact Material: | Tin |
| Current Rating: | 1 A |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Product Type: | High Speed / Modular Connectors |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tradename: | GbX I-Trac |
| Voltage Rating: | 120 VAC/DC |
| Part # Aliases: | 0760203010 |
| Unit Weight: | 0.640928 oz |
HOT
10035754-101LF
Brand:Amphenol FCI

K320FSH2/0
Brand:Amphenol Industrial

2392920-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2392575-1
Brand:TE Connectivity / AMP

10052829-101LF
Brand:Amphenol FCI

2042088-2
Brand:TE Connectivity

94560-112LF
Brand:Amphenol FCI

5352152-1
Brand:TE Connectivity

5352269-1
Brand:TE Connectivity

200390-9
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






