Manufacturer No:T 3300 002
Manufacturer:Amphenol
Type:Circular DIN Connectors
Description:DIN Connectors STRAIGHT MALE 4P 6-8MM SLVR PLT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIN Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Standard: | DIN |
| Number of Contacts: | 4 Contact |
| Contact Gender: | Pin (Male) |
| Shell Style: | Plug |
| Contact Plating: | Silver |
| Mounting Style: | Cable Mount |
| Termination Style: | Solder |
| Current Rating: | 5 A |
| Voltage Rating: | 300 V |
| IP Rating: | IP40 |
| Series: | C091 A |
| Family: | C091A |
| Accessory Type: | - |
| Brand: | Amphenol Tuchel |
| Cable Diameter: | 6 mm to 8 mm |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Circular DIN Connectors |
| Shell Plating: | Nickel |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Circular Connectors |
| Tradename: | C091 |
| Wire Gauge: | 20 AWG |
| Part # Aliases: | T 3300 002 U |
| Unit Weight: | 1.306119 oz |
HOT
C091 31G107 109 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

RRAC3F-X-000-0
Brand:REAN

HDMIFTVC2ZN
Brand:Amphenol Socapex

NC3MAH-LR
Brand:Neutrik

NC3FAH2-LR-DAE
Brand:Neutrik

C091 11H005 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

1210641277
Brand:Molex

C091 31H105 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

SD-50LP
Brand:CUI Devices

5749181-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






