Manufacturer No:1747981-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:HDMI Displayport & DVI Connectors
Description:HDMI Displayport & DVI Connectors HDMI 19P HDR R/A SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | HDMI |
| Gender: | Female |
| Orientation: | Right Angle |
| Number of Positions: | 19 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Series: | Type A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity |
| Color: | Silver |
| Contact Rating: | 500 mA |
| Product Type: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Voltage Rating: | 40 V |
| Unit Weight: | 0.131784 oz |
HOT
C091 11G004 009 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

1747981-1
Brand:TE Connectivity

C091 31G114 109 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H107 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H014 102 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31G007 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

ACPM-KN
Brand:Amphenol Audio

MJ-3502
Brand:CUI Devices

C091-31H014-201-2
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11H008 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






