Manufacturer No:PD-40VS
Manufacturer:CUI Devices
Type:Circular DIN Connectors
Description:DIN Connectors DIN 4P power jack 20 Vdc 7.5 A vertical through hole full shield
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | DIN Connectors |
| RoHS: | Details |
| Standard: | Mini DIN |
| Shielding: | Shielded |
| Contact Plating: | Silver |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Current Rating: | 7.5 A |
| Voltage Rating: | 20 V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | CUI Devices |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Product Type: | Circular DIN Connectors |
| other: | 140 |
| Subcategory: | Circular Connectors |
| Unit Weight: | 0.260675 oz |
HOT
C091 31G105 209 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H006 202 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31G012 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

SJ-3501-SMT-TR
Brand:CUI Devices

C091 31G105 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

SJ-63053A
Brand:CUI Devices

SDF-80J
Brand:CUI Devices

C091 31G107 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

HDMIFTVC7ZNF057
Brand:Amphenol Socapex

C091 31H014 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






