Manufacturer No:MHDRA11130
Manufacturer:Amphenol
Type:HDMI Displayport & DVI Connectors
Description:HDMI Displayport & DVI Connectors RUGGED HDMI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | HDMI |
| Gender: | Female |
| Orientation: | Right Angle |
| Number of Positions: | 19 Position |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Series: | MHDR |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Amphenol Commercial Products |
| Color: | Black |
| Contact Rating: | 500 mA |
| Housing Material: | Thermoplastic |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Product Type: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Voltage Rating: | 40 V |
| Unit Weight: | 0.685742 oz |
HOT
C091 11H005 002 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H014 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

HDMIFTVC2N
Brand:Amphenol Socapex

MHDRA11130
Brand:Amphenol Commercial Products

C091 31G006 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31G003 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

SJ1-3555NG-PI
Brand:CUI Devices

C091 31H007 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

PD-40VS
Brand:CUI Devices

T3504-055
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






