Manufacturer No:SJ-3553A-SMT-TR-67
Manufacturer:CUI Devices
Type:Phone Connectors
Description:Phone Connectors Stereo Jack IP67 3.5 5 conductor smt no switches T&R pckg
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Phone Connectors |
| RoHS: | Details |
| Standard: | 3.5 mm 1/8 in |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 5 Position |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Switch Configuration: | Not Switched |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Plating: | Gold |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Accessory Type: | - |
| Orientation: | Right Angle |
| Series: | SJ-3553 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | CUI Devices |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Rating: | 1 A |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Product Type: | Phone Connectors |
| other: | 700 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Unit Weight: | 0.050459 oz |
HOT
C091 31H105 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

1747981-1
Brand:TE Connectivity

685119134923
Brand:Wurth Elektronik

C091 31G107 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11H105 002 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G105 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

RRAC3F-X-000-0
Brand:REAN

T3504-055
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H005 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

1210641277
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






