Manufacturer No:5749231-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Circular DIN Connectors
Description:DIN Connectors 6 P R/A W HOLDDOWN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIN Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Standard: | Mini DIN |
| Number of Contacts: | 6 Contact |
| Contact Gender: | Socket (Female) |
| Shielding: | Shielded |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Termination Style: | Solder Tail |
| Current Rating: | 1 A |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Packaging: | Tube |
| Accessory Type: | - |
| Brand: | TE Connectivity |
| Product Type: | Circular DIN Connectors |
| Shell Plating: | Tin |
| other: | 37 |
| Subcategory: | Circular Connectors |
| Unit Weight: | 0.160003 oz |
HOT
C091 31H006 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

T 3507 400
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H005 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

1210640955
Brand:Molex

C091 31G107 109 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H014 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel
NHHD192B
Brand:Switchcraft

SD-50LP
Brand:CUI Devices

RRAC3F-X-000-0
Brand:REAN

C091 11H005 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






