Manufacturer No:685119134923
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:HDMI Displayport & DVI Connectors
Description:HDMI Displayport & DVI Connectors WR-COM Female HDMI 19Pin SMT Hztl
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | HDMI |
| Gender: | Female |
| Orientation: | Right Angle |
| Number of Positions: | 19 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Series: | WR-COM |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Color: | Black |
| Contact Rating: | 500 mA |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| Shell Material: | Brass |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Voltage Rating: | 40 V |
| Unit Weight: | 0.074075 oz |
HOT
NC3MAH-LR
Brand:Neutrik

NC3FAH2-LR-DAE
Brand:Neutrik

HDMIFTVC7ZNF057
Brand:Amphenol Socapex

C091 11G005 009 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

SJ-63043H
Brand:CUI Devices

C091 31G107 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

HDMIFTVC6N
Brand:Amphenol Socapex

SJ1-3535N
Brand:CUI Devices

C091 31H004 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G004 009 5 U
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






