Manufacturer No:MJ-3502
Manufacturer:CUI Devices
Type:Phone Connectors
Description:Phone Connectors Audio Jacks
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Phone Connectors |
| RoHS: | Details |
| Standard: | 3.5 mm 1/8 in |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Switch Configuration: | Switched |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Contact Plating: | Silver |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Accessory Type: | - |
| Orientation: | Right Angle |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | CUI Devices |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Brass |
| Contact Rating: | 1 A |
| Housing Material: | Polyoxymethylene (POM) |
| Mating Cycles: | 5000 Cycle |
| Product Type: | Phone Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Unit Weight: | 0.077603 oz |
HOT
C091 31H014 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H008 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H004 202 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H005 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

T3300-551
Brand:Amphenol Tuchel

AC7MPNZB
Brand:Amphenol Audio

1747981-1
Brand:TE Connectivity

10029449-101RLF
Brand:Amphenol FCI

MHDRA11130
Brand:Amphenol Commercial Products

C091 31H107 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






