Manufacturer No:HM2147NLT
Manufacturer:Pulse
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio Transformers / Signal Transformers 500uH 1500V AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Audio Transformers / Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Inductance: | 500 uH |
| Isolation Voltage: | 4300 Vrms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Application: | BMS |
| Length: | 12.15 mm |
| Width: | 9 mm |
| Height: | 3.2 mm |
| Series: | BMS |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| Shielding: | Shielded |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Transformers |
HOTTRS278-122-75+
Brand:Mini-Circuits

HX6135HLT
Brand:Pulse Electronics

TC4-11+
Brand:Mini-Circuits

B78476A8065A003
Brand:EPCOS / TDK

B78302A2403A003
Brand:EPCOS / TDK

ADT2-1T-1P+
Brand:Mini-Circuits

ADT4-6+
Brand:Mini-Circuits

TG110-E055N5LF
Brand:HALO Electronics

TC1-15+
Brand:Mini-Circuits

TM7008NL
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






