Manufacturer No:H1164NL
Manufacturer:Pulse
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio Transformers / Signal Transformers 100BaseTX SMD NonPoE 350uH .65Ohms 4-Por
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Audio Transformers / Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | LAN Transformers |
| Type: | Module |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Frequency Range: | 1 kHz to 100 MHz |
| Inductance: | 350 uH |
| Primary Impedance: | 1 Ohms |
| Secondary Impedance: | 1 Ohms |
| Isolation Voltage: | 1.5 kV |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Number of Channels: | Quad |
| Application: | 100 Base-TX |
| Package / Case: | 28.58 mm x 116 mm x 5.84 mm |
| Length: | 28.58 mm |
| Width: | 12.19 mm |
| Height: | 5.84 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Transformers |
| Unit Weight: | 0.169315 oz |
HOTTRS278-122-75+
Brand:Mini-Circuits

TC1-42X+
Brand:Mini-Circuits

TRS2-1T-75+
Brand:Mini-Circuits

749013011A
Brand:Wurth Elektronik / Midcom

HM2171HLT
Brand:Pulse Electronics

TC1-33-75G2+
Brand:Mini-Circuits

TCM4-452X+
Brand:Mini-Circuits

74930130
Brand:Wurth Elektronik

ADTL1-4-75+
Brand:Mini-Circuits

ADTT1.5-1+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






