Manufacturer No:TCM2-1T+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio Transformers / Signal Transformers TC XFMR / SURF MT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Audio Transformers / Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | RF Transformers |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Frequency Range: | 3 MHz to 300 MHz |
| Primary Impedance: | 50 Ohms |
| Secondary Impedance: | 50 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Channels: | Single |
| Package / Case: | 4.06 mm x 3.81 mm x 4.06 mm |
| Length: | 4.06 mm |
| Width: | 3.81 mm |
| Height: | 4.06 mm |
| Series: | TCM2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Maximum DC Current: | 30 mA |
| Power Rating: | 250 mW |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Transformers |
| Unit Weight: | 0.066625 oz |
HOT
ADT4-1WT+
Brand:Mini-Circuits

POE70P-12LD
Brand:Coilcraft

TG110-E055N5LF
Brand:HALO Electronics

B78302A2403A003
Brand:EPCOS / TDK

TCM4-19+
Brand:Mini-Circuits

HM2171HLT
Brand:Pulse Electronics

TTCM4-4X+
Brand:Mini-Circuits

TC4-25G2+
Brand:Mini-Circuits

TCM1-1X+
Brand:Mini-Circuits

TC1-1T+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






