Manufacturer No:MAX98390CEWX+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 10V Boosted IV Sense Audio Amplifier with DSMig
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 5.1 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 1-Channel Mono |
| Package / Case: | WLP-36 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.01 % |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Audio ICs |
HOT
TDA7575B
Brand:STMicroelectronics

OPA1655DBVR
Brand:Texas Instruments

ES9026PRO
Brand:ESS Technology

AD797BRZ
Brand:Analog Devices

TAS5825PRHBR
Brand:Texas Instruments

OPA1602AIDGKR
Brand:Texas Instruments

TPA3139D2RGER
Brand:Texas Instruments

ES9033Q
Brand:ESS Technology

TPA6304QDDVRQ1
Brand:Texas Instruments

TAS6424EQDKQRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






