Manufacturer No:SN012020YZHR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 2-W mono analog input Class-D audio amp with integrated boost selectable gain & auto gain control 16-DSBGA -40 to 85
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TPA2015D1 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 2 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | Class-D Audio Amplifier |
| Package / Case: | DSBGA-16 |
| THD plus Noise: | 0.07 % |
| Supply Voltage - Max: | 5.2 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | TPA2015D1YZHEVM |
| Input Type: | Analog |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
HOT
ES9027SPRO
Brand:ESS Technology

CMX138AE1
Brand:CML Micro

TPA3118D2QDAPRQ1
Brand:Texas Instruments

SSM2019BRNZRL
Brand:Analog Devices

TAS5727PHPR
Brand:Texas Instruments

OPA1655DBVR
Brand:Texas Instruments

AK4454VN
Brand:Asahi Kasei Microdevices

PCM3120QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

MA12070PXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TAS2563YBGT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






