Manufacturer No:LM4871LD/NOPB
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 3W Audio Pwr Amp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | LM4871 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-AB |
| Output Power: | 3 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 1-Channel Mono |
| Package / Case: | WSON-8 |
| Audio - Load Impedance: | 3 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.25 % |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Current: | 6.5 mA |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 5.5 V |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio: | 60 dB |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Supply Type: | Single |
| Unit Weight: | 0.000388 oz |
HOTTAS2781RYYR
Brand:Texas Instruments

OP275GSZ-REEL
Brand:Analog Devices

TPA3111D1PWPR
Brand:Texas Instruments

ES9840Q
Brand:ESS Technology

TPA3118D2DAPR
Brand:Texas Instruments

LM4871MMX/NOPB
Brand:Texas Instruments

MAX98390CEWX+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX98400AETX+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ES9039SPRO
Brand:ESS Technology

PCM1821QRTERQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






