Manufacturer No:ADAU1463WBCPZ150
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio DSPs
Description:Audio DSPs 32bit SigmaDSP Audio 16K/48K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio DSPs |
| RoHS: | Details |
| Series: | ADAU1463 |
| Product: | Audio DSPs |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 233 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-88 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | EVAL-ADAU1467Z |
| Interface Type: | SPI |
| Maximum Clock Frequency: | 147.456 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Converters: | 8 Converter |
| Product Type: | Audio DSPs |
| Resolution: | 10 bit |
| other: | 168 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Type: | SigmaDSP Digital Audio Processor |
HOT
AK4454VN
Brand:Asahi Kasei Microdevices

DA7202-00UH2
Brand:Renesas / Dialog

ES9028PRO
Brand:ESS Technology

PCM3120QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

MAX98363DEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TLV320ADC5140IRTWT
Brand:Texas Instruments

TAS2780RYAR
Brand:Texas Instruments

TPA3139D2RGER
Brand:Texas Instruments

ES9026PRO
Brand:ESS Technology

OPA1677DR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






