Manufacturer No:MAX98390DEWV+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers High efficiency mono Class D audio amplifier that features an integrated boost converter integrated Dynamic Speaker Management and FET scaling for higher efficiency at low output power.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 5.1 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 1-Channel Mono |
| Package / Case: | WLP-30 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.01 % |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
HOT
TPA6304QDDVRQ1
Brand:Texas Instruments

PCM5120QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

LM4871MMX/NOPB
Brand:Texas Instruments

ES9018K2M
Brand:ESS Technology

TAS2563YBGT
Brand:Texas Instruments
NJW1195AV-TE1
Brand:Nisshinbo

CMX138AE1
Brand:CML Micro

PCM4202DB
Brand:Texas Instruments

ADAU1442YSVZ-3A
Brand:Analog Devices

OPA1677DR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






