Manufacturer No:ADAU1701JSTZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio DSPs
Description:Audio DSPs SigmaDSP Audio Processor 2ADC/4DAC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio DSPs |
| RoHS: | Details |
| Series: | ADAU1701 |
| Product: | Audio DSPs |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 1.8 V |
| Operating Supply Current: | +/- 40 mA +/- 50 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-48 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Height: | 1.4 mm |
| Interface Type: | SPI |
| Length: | 7 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Number of Converters: | 6 |
| Pd - Power Dissipation: | 286.5 mW |
| Product Type: | Audio DSPs |
| Resolution: | 24 bit |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 100 db |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| THD plus Noise: | - 83 dB |
| Width: | 7 mm |
| Unit Weight: | 0.006409 oz |
HOT
TAS2110RPPT
Brand:Texas Instruments
STA50813TR
Brand:STMicroelectronics

TPA3007D1PWR
Brand:Texas Instruments

AD797ARZ
Brand:Analog Devices

MAX98358ETE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

FDA803S-6DY
Brand:STMicroelectronics

AD797BRZ
Brand:Analog Devices
OPA1655DR
Brand:Texas Instruments

DA7202-00UH2
Brand:Renesas / Dialog

ES9039SPRO
Brand:ESS Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






