Manufacturer No:MA2304DNSXUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| Series: | MA23404 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 37 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | Multilevel Switching Class-D Audio Amplifier |
| Package / Case: | VQFN-40 |
| THD plus Noise: | 0.05 % |
| Supply Voltage - Max: | 20 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Development Kit: | EVALAUDIOMA2304DNSTOBO1 |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 16 Channel |
| Output Current: | 6 A 12 A |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Tradename: | MERUS |
| Vos - Input Offset Voltage: | 25 mV |
| Part # Aliases: | MA2304DNS SP005344447 |
HOT
ES9038Q2M
Brand:ESS Technology

DA7202-00UH2
Brand:Renesas / Dialog

MAX98502EWE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AD1955ARSZ
Brand:Analog Devices

PCM1862DBTR
Brand:Texas Instruments

SSM2518CPZ-R7
Brand:Analog Devices

PCM4104PFBT
Brand:Texas Instruments

PCMD3140QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

MAX98388EWE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

OPA1642AIDGKT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






