Manufacturer No:TAS5825PRHBR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 4.5V to 26.4V Class-H control digital-in Class-D audio amp with ultra-low idle & superior efficiency 32-VQFN -25 to 85
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TAS5825P |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 38 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 2-Channel Stereo |
| Package / Case: | VQFN-32 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.03 % |
| Supply Voltage - Max: | 26.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Type: | Digital |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Unit Weight: | 0.002949 oz |
HOT
ES9038PRO
Brand:ESS Technology

TPA301D
Brand:Texas Instruments

PCM1808PW
Brand:Texas Instruments

TPA3128D2DAPR
Brand:Texas Instruments

TPA3007D1PWR
Brand:Texas Instruments

MAX9820ETB+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TDA75610S-48X
Brand:STMicroelectronics

TDA7575B
Brand:STMicroelectronics

PCMD3140QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

OP275GSZ-REEL
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






