Manufacturer No:GW.05.AE23
Manufacturer:Taoglas
Type:Multiprotocol Antennas
Description:Antennas 2.4/5.8GHz Terminal mount Monopole Antenna Hinged FAKRA Code I Beige SMB(F)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Multiprotocol Antennas |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 2.4 GHz |
| Maximum Frequency: | 7.125 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 10 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Monopole |
| Number of Bands: | 3 Band |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Antenna Connector Type: | SMB Female |
| Length: | 69.6 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
MA114.B.LB.001
Brand:Taoglas

ANT-5GW-IPW1-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

M1227HCT-TNC-G
Brand:Maxtena

FXR.4030.A.dg
Brand:Taoglas

FXC.16.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas
GW.40.2153
Brand:Taoglas

SRFL064-150
Brand:Antenova

W3961B0100
Brand:Pulse Electronics

TG.55.8723
Brand:Taoglas

FXC.35.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






