Manufacturer No:5600462
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles EM-DUO-120/15/GFI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Outlets |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 120 V |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Color: | White |
| Number of Ports: | 2 Port |
| Series: | EM-DUO |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Part # Aliases: | EM-DUO/120/15/GFI EMDUO12015GFI |
| Unit Weight: | 9.876709 oz |
HOT
NAC3FXXA-W-L
Brand:Neutrik

1301490048
Brand:Molex

HPT-CAPF
Brand:Amphenol Audio

RP34L-5R-3PD(71)
Brand:Hirose Connector

1301470109
Brand:Molex

1450730000
Brand:Weidmuller

1301490037
Brand:Molex

1419642
Brand:Phoenix Contact

1301540038
Brand:Molex

5602519
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






