Manufacturer No:1301470074
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles PLUG WATERTITE L6-30P 250V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Mounting Style: | Wire |
| NEMA Rating: | L6-30 |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 10.031985 oz |
HOT
1301440044
Brand:Molex

1450780000
Brand:Weidmuller

Q-910
Brand:Qualtek

HPT-3-MD
Brand:Amphenol Audio

NAC3FCA
Brand:Neutrik
ADP-208 BA
Brand:Delta Electronics

1301460061
Brand:Molex

RP34-SC-122
Brand:Hirose Connector

RP34L-5R-2PD(71)
Brand:Hirose Connector

1301470027
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






