Manufacturer No:1301470175
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles L16-30R SNGL FlipLID COVER PLATE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 480 V |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 1.001 lbs |
HOT
RP34-8R-3PDL
Brand:Hirose Connector

3-213598-2
Brand:TE Connectivity / P&B

1301460031
Brand:Molex

1-208979-1
Brand:TE Connectivity

HPT-3-FDW
Brand:Amphenol Audio

1301490047
Brand:Molex

5602519
Brand:Phoenix Contact

1301490048
Brand:Molex

ZE05H-2P-2H
Brand:Hirose Connector

HP-3-F
Brand:Amphenol Audio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






