Manufacturer No:1301470029
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles PLUG NEMA L16-20P WATERTITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 480 V |
| NEMA Rating: | L16-20 |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 7.663974 oz |
HOT
1301410063
Brand:Molex

5604775
Brand:Phoenix Contact

1301490047
Brand:Molex

1301470077
Brand:Molex
1300190022
Brand:Molex

RP34-8SP-4SC(71)
Brand:Hirose Connector

1419640
Brand:Phoenix Contact

NAC3FX-W-TOP-L-D
Brand:Neutrik

HPT-CAPSD
Brand:Amphenol Audio

1301470012
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






