Manufacturer No:17249 10 B1
Manufacturer:Volex
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 18AWG SVT 10A 6FT (1.8m) BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Volex |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 1.8 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Volex |
| Conductor Color Coding: | Black White Green |
| Power Rating: | 1.25 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 5.320019 oz |
HOT
1300910094
Brand:Molex

1300000043
Brand:Molex

130091-0207
Brand:Molex

P29018-M10
Brand:Amphenol SINE Systems

P28976-M10
Brand:Amphenol SINE Systems

PC-BCK005F
Brand:Bel

3-133-826
Brand:Schurter

17249 10 B1
Brand:Volex

P28976-M2
Brand:Amphenol SINE Systems

PC-ASLK010M
Brand:Bel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






