Manufacturer No:P29036-M1
Manufacturer:Amphenol
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 4 PIN 14AWG MALE RECPT1M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Wire Gauge - AWG: | 14 AWG |
| Cable Length: | 1 m |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Brand: | Amphenol SINE Systems |
| Product Type: | AC Power Cords |
| Series: | FADPC |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Tradename: | PowerBOSSlite |
HOT
1019123
Brand:Phoenix Contact

PC-ABK010M
Brand:Bel

312007-01
Brand:Qualtek

212099-01
Brand:Qualtek

3-135-930
Brand:Schurter
1300010030
Brand:Molex

P29018-M10
Brand:Amphenol SINE Systems

1300000046
Brand:Molex

AC-C13 JP
Brand:CUI Devices

BB-PWRCORD-US
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






