Manufacturer No:311019-01
Manufacturer:Qualtek
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords SJT 3X16 BLK 6.56" 125V 13A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qualtek |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | No Receptacle Power Cord |
| Receptacle: | Wire |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 16 AWG |
| Cable Length: | 2 m |
| Current Rating: | 13 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Qualtek |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Power Rating: | 1.625 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 75 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 4.266738 oz |
HOT
P31407-M1
Brand:Amphenol SINE Systems
AC06C13UK
Brand:Intel

PC-ATLK030M
Brand:Bel
YP12_YC12
Brand:MEAN WELL

P29008-M5
Brand:Amphenol SINE Systems

PC-ABK030M
Brand:Bel

1300030053
Brand:Molex

312007-01
Brand:Qualtek

P29022-M2
Brand:Amphenol SINE Systems

P29036-M1
Brand:Amphenol SINE Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






