Manufacturer No:AC-C13 NA
Manufacturer:CUI Devices
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords AC Cord North America IEC320-C13 for C14 inlet 18/3 SVT 6 Black RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Extension Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | IEC-320-C14 |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 1.8 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | CUI Devices |
| Conductor Color Coding: | Black Green-Yellow White |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 5.432190 oz |
HOT
EP-CBPC250V3PUK
Brand:AAEON UP

312007-01
Brand:Qualtek

PC-ABK010M
Brand:Bel

PC-ASLK020M
Brand:Bel

3-133-823
Brand:Schurter
1300830191
Brand:Molex

223-00009
Brand:Laird Connectivity

130091-0207
Brand:Molex

PC-BCK006F
Brand:Bel

PC-BCK003F
Brand:Bel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






