Manufacturer No:SFEM256GB1ED1TO-A-8H-111-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:eMMC
Description:eMMC Industrial Embedded MMC EM-30 ATS1 256 GB 3D TLC Flash -40C to +105C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | eMMC |
| Package / Case: | BGA-153 |
| Memory Size: | 256 GB |
| Configuration: | 3D TLC |
| Sequential Read: | 300 MB/s |
| Sequential Write: | 230 MB/s |
| Interface Type: | eMMC 5.1 |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | Swissbit |
| Dimensions: | 13 mm x 11.5 mm x 1.2 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | eMMC Flash Drive |
| Product Type: | eMMC |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Sustained Read: | 300 MB/s |
| Sustained Write: | 230 MB/s |
| Part # Aliases: | 406718 |
HOT
SFEM008GB1EA1TO-I-GE-12P-STD
Brand:Swissbit
THGBMJG6C1LBAU7
Brand:Kioxia America

EMMC64G-IY29-5B111
Brand:Kingston

IS21TF08G-JCLI
Brand:ISSI

SDINBDA6-64G-XI1
Brand:SanDisk

EMMC128-TY29-5B111
Brand:Kingston

MTFC8GAMALBH-AAT
Brand:Micron

SFEM064GB1EA1TO-I-HG-121-STD
Brand:Swissbit

SDINBDA4-64G
Brand:SanDisk

SDINBDG4-8G-ZI
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






