Manufacturer No:SDINBDG4-16G-ZI
Manufacturer:SanDisk
Type:eMMC
Description:eMMC WD/SD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | eMMC |
| RoHS: | Details |
| Series: | SDINBDG4 |
| Memory Size: | 16 GB |
| Configuration: | MLC |
| Sequential Read: | 170 MB/s |
| Sequential Write: | 300 MB/s |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | SanDisk |
| Dimensions: | 11.5 mm x 13 mm x 0.8 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | eMMC Flash Drive |
| Product Type: | eMMC |
| other: | 152 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Sustained Read: | 170 MB/s |
| Sustained Write: | 300 MB/s |
| Tradename: | iNAND |
HOT
EMMC256-IY29-5B111
Brand:Kingston

IS21TF32G-JCLI
Brand:ISSI

SDINBDG4-8G-XI1
Brand:SanDisk
IS22TF08G-JCLA2
Brand:ISSI

SFEM256GB1ED1TO-I-8H-111-STD
Brand:Swissbit

SDINBDG4-8G
Brand:SanDisk

SDINBDG4-16G-XI1
Brand:SanDisk

SDINBDG4-64G-XA
Brand:SanDisk
SDINBDV4-64G
Brand:SanDisk

MTFC64GAZAQHD-IT
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






