Manufacturer No:QPF7250SR
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Front End
Description:RF Front End 2GHz Wi-Fi 7 High Power integrated Front
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Front End |
| RoHS: | Details |
| Type: | RF Front End |
| Operating Frequency: | 2.402 GHz to 2.472 GHz |
| NF - Noise Figure: | 2.7 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 3 mm x 3 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Qorvo |
| Development Kit: | QPF7250EVB |
| Gain: | 35 dB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF Front End |
| Series: | QPF7250 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Part # Aliases: | QPF7250 |
HOTUNAT-10A+
Brand:Mini-Circuits
ADRF5032BCCZN
Brand:Analog Devices

LR1120IMLTRT
Brand:Semtech

QPA3810SR
Brand:Qorvo

HMC8413LP2FE
Brand:Analog Devices

nRF52832-QFAA-R
Brand:Nordic Semiconductor
QM45639SR
Brand:Qorvo

LM200802-M-A-300
Brand:MACOM
HAT-6A+
Brand:Mini-Circuits

SN74LVC1G125DBVR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






