Manufacturer No:TFX257.A
Manufacturer:Taoglas
Type:2.4GHz Antenna - 2.4GHz 5GHz Bluetooth WiFi WLAN Zigbee
Description:Antennas Flexible Transparent Wi-Fi Antenna
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | 2.4GHz Antenna - 2.4GHz 5GHz Bluetooth WiFi WLAN Zigbee |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 2.4 GHz |
| Maximum Frequency: | 7.125 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 3 Band |
| Termination Style: | Connector |
| Length: | 32 mm |
| Height: | 114 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOTMA1290.A.LBICGRT.001
Brand:Taoglas

M2-JODY-W263-10C
Brand:u-blox
KG100SABMD
Brand:Quectel

MGM240PA22VNA3R
Brand:Silicon Labs

ZED-F9P-02B
Brand:u-blox

XBRR-24ACM-J
Brand:DIGI
453-00148R
Brand:Laird Connectivity

M2-JODY-W263-00C
Brand:u-blox

ANT-W63WS6-IPW1-RPS
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






