Manufacturer No:ANT-5GW-FPC-LH100M4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:RFID/NFC Antennas
Description:Antennas 5G/4G Cellular GHz FPC antenna 120x20mm orthogonal cable egress 100mm cable MHF4
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | RFID/NFC Antennas |
| Product: | PCB Antennas |
| Type: | Flexible Embedded Cellular Antenna |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5 GHz |
| Protocol - Cellular NBIoT LTE: | LTE-M NBIoT |
| Mechanical Style: | Blade |
| Style: | Yagi |
| Gain: | 5 dBi |
| Bandwidth: | 698 MHz 803 MHz 894 MHz 1518 MHz 1661 MHz 2200 MHz 2690 MHz 4200 MHz 5GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 1.6 1.7 1.8 2 4.7 2.5 2.7 |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 9 Band |
| Mounting Style: | Adhesive |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | MHF4 |
| Application: | 5G New Radio LTE |
| Length: | 120 mm |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 0.1 mm |
| Series: | LHFPC5GW |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Cable Length: | 100 mm |
| Frequency Range: | 617 MHz to 5 GHz |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
| Wavelength: | 1/2 Wave |
| Part # Aliases: | L9000340-01 |
HOT
MGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs

A.85.A.101111
Brand:Taoglas

ZED-F9P-02B
Brand:u-blox

BGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs

MGM240LA22VIF2
Brand:Silicon Labs

MGM240PA32VNN3
Brand:Silicon Labs

CFSA69594P-B30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

XBRR-24DMUM
Brand:DIGI

ZED-F9H-01B
Brand:u-blox

FTRA6971M6PBN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






