Manufacturer No:ANT-5GW-IPW3-NP
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas 5G/4G/LTE Cellular Wideband Whip Antenna External Mount IP67 N Plug
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Type: | 1/2 Wave Dipole |
| Mechanical Style: | Whip |
| Style: | Whip |
| Gain: | 3.1 dBi 4.4 dBi 4.8 dBi 6.1 dBi 5.7 dBi 8.0 dBi 5.6 dBi 4.4 dBi 5.8 dBi 7.2 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 1.9 2.2 2.0 4.8 1.9 2.4 2.4 2.0 2.2 2.2 |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 10 Band |
| Mounting Style: | Connector Mount |
| Termination Style: | N Type Male |
| Antenna Connector Type: | N Type Male |
| Center Frequency: | 600 MHz 700 MHz 800 MHz 850 MHz 900 MHz 1.7 GHz 1.8 GHz 1.9 GHz 2.1 GHz 2.3 GHz 2.5 GHz 3.3 GHz 3.5 GHz 3.7 GHz 4.9 GHz |
| Application: | 5G LTE LTE-M (Cat-M1) NB-IoT |
| Length: | 176 mm |
| Width: | 21 mm |
| Height: | - |
| IP Rating: | IP67 |
| Cable Type: | - |
| Series: | IPW |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Cable Length: | - |
| Frequency Range: | 617 MHz to 698 MHz 698 MHz to 803 MHz 791 MHz to 960 MHz 1710 MHz to 2200 MHz 2300 MHz to 2400 MHz 2496 MHz to 2690 MHz 3300 MHz to 3800 MHz 3550 MHz to 3700 MHz 3700 MHz to 4200 MHz 4400MHz to 5000 MHz |
| Ground Plane Size: | 300 mm x 300 mm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Antennas |
| Wavelength: | 1/2 Wave |
HOT
LEA-M8S-0
Brand:u-blox

ESP32-C6-WROOM-1-N4
Brand:Espressif Systems

ZED-F9P-02B
Brand:u-blox

CFSA69594P-B30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
453-00148R
Brand:Laird Connectivity

LARA-L6004D-00B
Brand:u-blox

SR43W078
Brand:Antenova

XBRR-24Z8US
Brand:DIGI
MA995.A.001
Brand:Taoglas

JODY-W377-00A
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






