Manufacturer No:LBEE5XV2BZ-883
Manufacturer:Murata
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Type 2BZ Shielded Small Wi-Fi 11a/b/g/n/ac/ax 2x2 MIMO Bluetooth 5.2 Mod
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | LBEE |
| Frequency: | 2.4 GHz 5 GHz |
| Interface Type: | SDIO Interface HCI |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 4.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Antenna Connector Type: | u.FL |
| Dimensions: | 11.4 mm x 8.9 mm x 1.4 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.2 |
| Protocol - WiFi - 802.11: | Wi-Fi |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 3.3 |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOTNORA-W251AWS-00B
Brand:u-blox

453-00091C
Brand:Laird Connectivity

LC29HAAMD
Brand:Quectel

ESP32-S3-WROOM-1-N8R8
Brand:Espressif Systems

BGM240PA32VNN3
Brand:Silicon Labs

BGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

SARA-R510M8S-01B
Brand:u-blox

LARA-R6001-00B
Brand:u-blox

ESP32-S3-WROOM-1U-N16R8
Brand:Espressif Systems

SARA-R500S-01B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






