Manufacturer No:ANNA-B402-00B
Manufacturer:u-blox
Type:Bluetooth Modules
Description:Bluetooth Modules - 802.15.1 nRF52833 SIP chip antennaantenna pin open CPU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | Bluetooth Modules - 802.15.1 |
| RoHS: | Details |
| Protocol: | Bluetooth 5.1 |
| Class: | Class 2 |
| Interface Type: | ADC GPIO I2C I2S SPI PDM PWM UART USB |
| Output Power: | 8 dBm |
| Receiver Sensitivity: | - 103 dBm |
| Frequency: | 2.4 Ghz |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Antenna: | Integrated |
| Antenna Connector Type: | - |
| Brand: | u-blox |
| Core: | ARM Cortex-M4 |
| Memory Size: | 512 kB 128 dB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product: | Bluetooth Modules |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth BLE |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Supply Current Receiving: | 6 mA |
| Supply Current Transmitting: | 15 mA |
HOT
LARA-R6001D-00B
Brand:u-blox

BGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

XBRR-24Z8UM
Brand:DIGI

LC29HBAMD
Brand:Quectel

ESP32-S3-WROOM-1-N16R2
Brand:Espressif Systems

NINA-W131-04B
Brand:u-blox

LARA-R6401-00B
Brand:u-blox
MGM240SD22VNA2
Brand:Silicon Labs

SAM-M10Q-00B
Brand:u-blox

LC29HAAMD
Brand:Quectel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






