Manufacturer No:SO96-4-00
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Solder Sleeves & Shield Tubing
Description:Solder Sleeves & Shield Tubing HS-SHLD TRMNTR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Solder Sleeves & Shield Tubing |
| RoHS: | Details |
| Type: | Solder Sleeve Shield Terminator |
| Material: | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) |
| Inside Diameter: | 0.236 in |
| Length: | 20.85 mm |
| Maximum Temperature: | + 175 C |
| Series: | SO96 |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Chemical Resistant: | Yes |
| Features: | Solder sleeve terminators |
| Lead Free Solder Processes: | No Lead Free Solder Processes |
| Minimum Shrink Temperature: | + 150 C |
| Minimum Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solder Sleeves & Shield Tubing |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Part # Aliases: | 485403-000 |
| Unit Weight: | 4.338697 oz |
HOT
APCL86P12
Brand:Amphenol Pcd

ES1000-NO.4-B7-X-STK
Brand:TE Connectivity / Raychem

1610700000
Brand:Weidmuller

2383853-4
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

1411102
Brand:Phoenix Contact

TMSSCE3/82.00
Brand:TE Connectivity / Raychem
DWHF-19/6-0-STK
Brand:TE Connectivity

EL8074-000
Brand:TE Connectivity

151-04042
Brand:HellermannTyton

QD-2000-4-01-QB48IN-5
Brand:Qualtek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






