Manufacturer No:X4-12.0-0-FSP-SM
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves X4-12.0-0-FSP-SM PRICE PER METER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Thin Wall |
| Color: | Black |
| Material: | Polyolefin (PO) |
| Length: | - |
| Inside Diameter: | 12.9 mm |
| Recovered Diameter: | 6 mm |
| Shrink Ratio: | 2:1 |
| Series: | SWFR |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Dielectric Strength: | 19.7 kV/mm |
| Flammability Rating: | UL VW-1 |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Minimum Shrink Temperature: | + 70 C |
| Product: | Tubing |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Part # Aliases: | EM7548-000 |
| Unit Weight: | 0.372140 oz |
HOTM23053/8-008-C
Brand:TE Connectivity / Raychem
DWHF-24/8-0-SP
Brand:TE Connectivity

ES1000-NO.4-B7-X-STK
Brand:TE Connectivity / Raychem

D-SCE-1K-3.2-50-4
Brand:TE Connectivity / Raychem

151-04016
Brand:HellermannTyton

1609900000
Brand:Weidmuller

STD01W-3
Brand:TE Connectivity
TMS-SCE-3/8-2.0-2
Brand:TE Connectivity / AMP

156-03232
Brand:HellermannTyton

1610700000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






